Groźny weekend na drogach Warmii i Mazur

0
150

W miniony weekend policjanci pracowali na miejscu 10 wypadków, w których rannych zostało 13 osób. Policjanci zatrzymali również 40 nietrzeźwych kierujących i odnotowali 150 kolizji.

Lidzbarscy policjanci patrolujący miasto na ul. Kąpielowej w Lidzbarku Warmińskim zauważyli pojazd Audi, którego kierowca jechał środkiem drogi oraz wykonywał gwałtowne manewry na drodze. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Mężczyzna zjechał z drogi w zjazd gdzie się zatrzymał, a następnie gwałtownie ruszył uderzając w radiowóz, w którym znajdowali się policjanci. Funkcjonariusze natychmiast wybiegli z samochodu i udaremnili dalszą jazdę kierującego. Badanie stanu trzeźwości 59-latka wykazało ponad 1,8 promila alkoholu w jego organizmie. Okazało się także, że prawo jazdy mężczyzny zostało zatrzymane w kwietniu tego roku. Na szczęście policjanci oraz kierujący Audi w wyniku zdarzenia nie odnieśli żadnych obrażeń. Samochód, którym kierował nietrzeźwy mężczyzna został przekazany osobie wskazanej. Mieszkaniec powiatu lidzbarskiego za swoje przewinienia odpowie przed sądem.

oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DK 16 w pobliżu m. Gietrzwałd. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 73-letni kierujący busem nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył poprzedzającego audi. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kierowcy byli trzeźwi. Ostatecznie 73-latek za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem w kwocie 1100 złotych. Na jego konto wpłynie także 6 punktów karnych.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na al. Warszawskiej zatrzymali do kontroli osobowe renault. Jej powodem był styl jazdy kierującego, który wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu – gwałtownie hamował i jechał środkiem jezdni. Funkcjonariusze zaraz po podejściu do kierującego wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 46-latka ponad 3 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna w ogóle nie powinien znaleźć się za kierownicą auta, gdyż nie ma do tego uprawnień.
46-latek wkrótce przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za kierowanie autem bez uprawnień.

BRAK KOMENTARZY