Studenci zaprojektowali dla leśników

0
356

W sali uniwersyteckiej biblioteki miał finał proces projektowania innowacyjnych rozwiązań do potencjalnego wdrożenia przez leśników .

Studentki i studenci pierwszego roku Analizy i kreowania trendów Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w ramach projektowania społecznego pod opieką dr hab. Andrzeja Kucnera odbyli praktyczne ćwiczenia, przeprowadzając procesy projektowe odpowiadające potrzebom Nadleśnictwa Olsztynek. W wyniku rozmów i prezentacji studenci wybrali do dalszej pracy trzy wyzwania polegające na zaprojektowaniu koncepcji przestrzeni edukacyjnej w jednym z budynków nadleśnictwa, modernizacji ścieżki prowadzącej przez Wzgórza Dylewskie oraz skuteczność sposobu komunikacji w mediach społecznościowych.

Uczestniczy projektu zgodnie stwierdzili, że to niezapomniana  przygoda, móc w ramach zajęć udać się do lasu i porozmawiać z ludźmi, dla których las to codzienne miejsce pracy.

Zakończony projekt to już drugi etap współpracy z kierunkiem Analizy
i kreowania trendów. W pierwszym etapie studenci drugiego stopnia studiów szukali innowacyjnych rozwiązań dla znaczących obiektów turystycznych takich jak Arboretum w Nadleśnictwie Kudypy i Wilczy Szaniec w Nadleśnictwie Srokowo a także rozwiązań komunikacyjnych dla Nadleśnictwa Olsztyn.

BRAK KOMENTARZY