Czworo sportowców z Olsztyna na Igrzyska Olimpijskie do Tokio

0
991

Kolejni polscy sportowcy docierają do stolicy Japonii. Wśród tych, którzy zaprezentują się na olimpijskich arenach będzie także czworo przedstawicieli Olsztyna.

Już tylko dni odliczamy do rozpoczęcia XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio. To była doskonała okazja na ostatnie – choć zdalne – spotkanie z biało-czerwonymi. Połączyła się z nimi zastępca prezydenta Olsztyna, Ewa Kaliszuk.

W zbliżających się zawodach stolicę Warmii i Mazur będą reprezentować Aleksandra Lisowska (lekkoatletka, AZS UWM Olsztyn), Konrad Bukowiecki (kulomiot, AZS UWM Olsztyn), Mateusz Kamiński (kanadyjkarz, OKSW),
Maciej Sarnacki (judoka, Gwardia Olsztyn). Spośród tej czwórki olimpijski debiut jedynie przez Aleksandrą Lisowską. – Podczas spotkania zawodnicy opowiadali o swoich przygotowaniach do Igrzysk, stresie i emocjach związanych z czekającym ich wyzwaniem, a także współpracy z trenerami – mówi Ewa Kaliszuk.

Przypomnijmy, że olsztyńscy olimpijczycy dostają stypendia prezydent Olsztyna za osiągnięcia uzyskane w 2020 roku.

Do Tokio pojedzie łącznie 215 polskich sportowców, którzy będą rywalizować w 28 dyscyplinach. Igrzyska olimpijskie oficjalnie rozpoczną się 23 lipca (choć pierwsze zmagania będzie można śledzić już dwa dni wcześniej) i potrwają do 8 sierpnia.

BRAK KOMENTARZY