26-latek utonął w nidzickim jeziorku miejskim

0
606

W jeziorku miejskim w Nidzicy utonął 26-letni mężczyzna. Po przepłynięciu kilkudziesięciu metrów mieszkaniec gminy Janowo zanurzył się pod wodę i już nie wypłynął na powierzchnię. Działania poszukiwawcze trwały około 4 godzin jako pierwsi do wody weszli nidziccy policjanci. Apelujemy o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą!

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy otrzymał zgłoszenie, że na terenie jeziorka miejskiego w Nidzicy topi się mężczyzna. Policjanci jako pierwsi przybyli na miejsce zdarzenia i natychmiast weszli do wody celem podjęcia akcji ratunkowej. Trwające około 4 godzin wspólne działania poszukiwawcze realizowane przez policjantów, strażaków i płetwonurków zakończyły się wyciągnięciem z wody ciała 26-letniego mieszkańca gminy Janowo.

Policjanci ustalili, że mężczyzna był nad jeziorkiem miejskim z kolegą, z którym założył się, że przepłynie na drugi brzeg akwenu. Po pokonaniu niewielkiego odcinka, 26-latek zanurzył się i już nie wypłynął na powierzchnię. Z ustaleń policjantów wynika, że był pod wpływem alkoholu.

Nidziccy policjanci wyjaśniają pod nadzorem prokuratora okoliczności oraz przyczynę utonięcia mężczyzny.

BRAK KOMENTARZY