25. Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej

0
152

Przedstawiono program 25. Wenty Dobroczynnej Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej. Jej celem będzie zebranie pieniędzy na potrzeby Publicznego Specjalnego Katolickiego Ośrodka Edukacyjno-Wychowawczego w Kruzach.

 – Pieniądze przeznaczymy na poszerzenie bazy rehabilitacyjnej i terapeutycznej. Potrzeby są zawsze duże, bo opiekujemy się dziećmi z niepełnosprawnościami. Nowy sprzęt rehabilitacyjny, nowe formy terapii. Tak naprawdę inwestujemy w rozwój dzieci. Lepsza rehabilitacja, to lepsze funkcjonowanie – podkreśla Agata Milewska, dyrektor Publicznego Specjalnego Katolickiego Ośrodka Edukacyjno-Wychowawczego w Kruzach.
A właśnie na potrzeby tej placówki zbierane będą pieniądze. Jubileuszowa wenta rozpocznie się występem podopiecznych placówki. – Potem aukcje, a na koniec koncert Krystyny Prońko. W trakcie będzie kiermasz rękodzieła, które wykonali uczniowie, jak i ciast. Już dziś cieszymy się na to wydarzenie, dzieci są podekscytowane i już nie mogą się doczekać występu na scenie – mówi dyrektor Milewska.
Wiele osób przekazało już swoje dary na aukcje, które tradycyjnie poprowadzi aktor Paweł Burczyk. – Mamy wiele ciekawych darów, które będą licytowane. Oczywiście trudno jest ocenić, które są najcenniejsze, bo to kwestia gustu. Będzie dar od pani prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy, wojewody i marszałka województwa, jak i abp. Józefa Górzyńskiego. Mamy wiele ciekawych prac znanych artystów, są cenne vouchery. Będzie co licytować – podkreśla Bożena Ulewicz, z Akcji Katolickiej.
Tegoroczna wenta odbędzie się 11 lutego w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie, początek godz. 12.

BRAK KOMENTARZY