25 lat Uniwersytetu Trzeciego Wieku na Warmii i Mazurach

0
58

Dokładnie 25 lat temu (16 października) powstał pierwszy Warmińsko-Mazurski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Olsztynie. Obecnie w całym regionie funkcjonuje blisko 50 tego typu instytucji.

Ideą UTW jest zagospodarowanie wolnego czasu osobom na emeryturze, dążenie do zachowania i zwiększenia sprawności intelektualnej i fizycznej uczestników.

Ważne jest ponadto zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób starszych i ich aktywizacja społeczna. UTW tworzy seniorom warunki do nabywania nowej wiedzy i umiejętności, także w zakresie nowych technologii.

Od wielu lat samorząd województwa warmińsko-mazurskiego współpracuje z UTW, realizując politykę senioralną regionu.

 – Srebrzysty wiek wiąże się z ogromnym doświadczeniem życiowym i zawodowym. UTW to miejsca szczególne, ponieważ dają szanse nie tylko na zdobycie nowej wiedzy w szybko rozwijającym się wokół nas świecie, ale także możliwość odkrycia w sobie, do tej pory nieuświadamianych, talentów i umiejętności – mówi marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. – Po intensywnym życiu zawodowym spotkania w placówkach uniwersyteckich pozwalają spełniać marzenia, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, na które zawsze brakowało czasu.

Z okazji 25-lecia tego ruchu z inicjatywy samorządu województwa został opracowany biuletyn informacyjny, który powstał na podstawie materiałów uzyskanych od UTW. Zawarte są w nim szczegółowe informacje związane z działalnością UTW na Warmii i Mazurach.

DO POBRANIA:
Album: 25 lat Uniwersytetów Trzeciego Wieku na Warmii i Mazurach

BRAK KOMENTARZY