19-letni kierowca skutera i szereg jego przewinień

0
212

Zaczęło się od tego, że 19-letni kierujący nie założył kasku ochronnego na głowę w trakcie jazdy, a skończy się tłumaczeniem przed sądem za kolejne przewinienia.

W miejscowości Bartołty Wielkie policjanci zauważyli kierowcę skutera, który nie posiadał kasku ochronnego założonego na głowie w trakcie jazdy.

Policjanci podjęli się kontroli mężczyzny, lecz pomimo wydawanych sygnałów dźwiękowych i świetlnych jednoślad nie zatrzymał się. Uciekający mężczyzna stwarzał bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia dla innych uczestników ruchu drogowego. W pewnym momencie mężczyzna stracił panowanie nad jednośladem i upadł na ziemie.

Kierującym okazał się 19-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego, a w swoim organizmie miał prawie 1 promil alkoholu. Ponadto mężczyzna poruszał się pojazdem niedopuszczonym do ruchu oraz bez aktualnej polisy OC. 19-latek za swoje przewinienia odpowie już przed sądem.

Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 19-latek nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia drogowe.

BRAK KOMENTARZY