17-latek kierował bez uprawnień, przewoził nieletnich

0
591

Młody mężczyzna zatrzymany przez policjantów odpowie przed sądem za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli drogowej oraz szereg innych wykroczeń. Jego brat, który użyczył mu samochód, został ukarany mandatem.

W poniedziałek (30.01.2023 r.) przed godziną 20:00 w Wilczkowie w gm. Lubomino policjanci ogniwa ruchu drogowego lidzbarskiej komendy zmierzyli prędkość osobowego BMW przejeżdżającego przez obszar zabudowany. Miernik wskazał 68 km/h, a kierowca przejeżdżając przez miejscowość używał niezgodnie z przepisami świateł drogowych.

Policjant wydał kierującemu sygnał do zatrzymania się do kontroli drogowej, jednak ten nie zareagował na wydane polecenie i gwałtownie przyspieszył. Rozpoczął się policyjny pościg za kierującym, który próbując uciec, podczas jazdy wyłączył w pojeździe światła, by nie być widocznym dla funkcjonariuszy. Po kilkuminutowym pościgu policjanci zatrzymali BMW.

Okazało się, że kierował nim 17-latek bez uprawnień, a w samochodzie wiózł cztery nieletnie osoby w wieku 15-16 lat. Byli to znajomi kierującego. Wszyscy to mieszkańcy miasta i gminy Miłakowo. Policjanci ustalili, że samochód należy do brata 17-latka, który mu go pożyczył wiedząc, że ten nie posiada jeszcze uprawnień do kierowania pojazdami.

32-letni właściciel BMW został ukarany mandatem za wykroczenie dopuszczenia do prowadzenia pojazdu przez osobę nie mającą wymaganych uprawnień, policjanci przekazali mu również jego samochód. Nieletnich pasażerów mundurowi przekazali pod opiekę rodziców, którzy byli wdzięczni policjantom, za przerwanie niebezpiecznej przejażdżki z nastolatkiem bez uprawnień. Kierujący również został przekazany pod opiekę rodziców.

BRAK KOMENTARZY