Warsztaty w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Stawigudzie

0
1076

W Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Stawigudzie odbyły się warsztaty realizowane w ramach działań towarzyszących w związku z Programem Operacyjnym Pomoc Żywnościowa w podprogramie 2017, przy współpracy z Polskim Komitetem Pomocy Społecznej w Olsztynie.

Uczestnicy w ramach warsztatów ekonomicznych dyskutowali o planowaniu budżetu domowego. Warsztaty miały na celu wprowadzenie uczestników w zagadnienia związane ze skutecznymi sposobami zarządzania i kontrolowania zasobu własnego portfela. Prowadzący zaprezentowali dobre praktyki związane z ekonomicznym prowadzeniem gospodarstwa domowego oraz wykorzystaniem narzędzi gwarantujących utrzymanie samodyscypliny i systematyczności w zarządzaniu finansami.

Druga część spotkania obejmowała zagadnienia dietetyczne. Prowadzący starali się odpowiedzieć na pytanie: jak zdrowo żywić rodzinę, jak kształtować dobre wzorce i nawyki żywieniowe.

Ostatnia część spotkania dotyczyła edukacji w zakresie przeciwdziałania marnotrawieniu żywności. Celem rozważań było przedstawienie problemu marnowania żywności ze szczególnym uwzględnieniem aspektu społecznego. Zwrócono uwagę, iż każdego dnia marnuje się znaczną ilość żywności, która jest traktowana jako odpady, gdy tak naprawdę idealnie nadaje się do spożycia. Marnotrawienie żywności stanowi poważny problem środowiskowy i etyczny, ale także gospodarczy i społeczny.

 

BRAK KOMENTARZY