W Olsztynie przybywa przyjaciół zwierząt

0
740

Statystyki są jednoznaczne – to był dobry rok dla olsztyńskiego Schroniska dla Zwierząt.

Olsztyńskie Schronisko dla Zwierząt pokusiło się o podsumowanie minionego roku. Wynik przeprowadzonej analizy okazał się bardzo pozytywny.

Liczba przyjaciół Schroniska dla Zwierząt w Olsztynie znacznie wzrosła – mówi dyrektor schroniska, Anna Barańska. – W całym 2016 roku olsztyński schron odwiedziło 6357 osób. W 2017 roku odwiedzających było już ponad 10800 i to tylko tych, którzy wcześniej zapisali się na wizytę. Wszystkim tym osobom serdecznie dziękujemy.

Pozytywna koniunktura najbardziej wpłynęła na podopiecznych schroniska, którzy zyskali rekordową liczbę nowych przyjaciół. Dzięki nim spędzili wiele godzin na spacerach, uczestniczyli w „biegach na 6 łap” oraz, a może przede wszystkim, otrzymali chwile pełne miłości i opieki.

Liczba odwiedzających i wzrost zainteresowania schroniskiem przełożyło się także na liczbę udanych adopcji. W 2017 roku swój dom znalazło 206 kotów i 447 psów.

Powyższe liczby dają nam wiarę w to, że 2018 rok będzie lżejszy dla naszych mniejszych braci, którzy z różnych powodów trafią do naszego azylu – dodaje Barańska. – Razem na pewno uda nam się choć trochę ulżyć im w trudnych chwilach, a wielu z nich znajdzie swoje nowe domy.

Zima jest szczególnie trudnym czasem dla zwierząt, dlatego właśnie w tym czasie organizowane są różnego rodzaju zbiórki karmy i koców. Przed nami jedna z takich akcji. W w niedzielę (14 stycznia), podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ratuszu rozstawione będą kosze, w których można będzie zostawiać żywność oraz koce i ręczniki dla podopiecznych schroniska.

BRAK KOMENTARZY