W Olsztynie ogłoszono przetarg na budowę nowej murawy na stadionie Stomilu, a także na system Olsztyńskiego Roweru Miejskiego

0
218

Dwie oczekiwane inwestycje są krok bliżej realizacji. Właśnie zostały ogłoszone przetargi na uruchomienie roweru miejskiego oraz budowę nowego boiska na stadionie przy al. Piłsudskiego.

Przed następnym sezonem obiekt powinien zyskać zupełnie nową murawę. Ta ma zostać przygotowana zgodnie z dokumentacją przygotowaną na potrzeby przebudowy stadionu.

Nowa płyta będzie podgrzewana, z systemem zraszaczy – łącznie 19 sztuk – oraz wyposażona w odwodnienie. Dodatkowo wykonawca ma dostarczyć po dwie bramki piłkarskie oraz do rugby. Zakres zadania dotyczy też kupna nowoczesnej kosiarki.

– Przetarg na budowę nowej murawy to nie jedyna dobra informacja – mówi prezydent Piotr Grzymowicz. – Został także ogłoszony przetarg na system Olsztyńskiego Roweru Miejskiego! O jego przyszłości zadecydują mieszkańcy i turyści. Dlatego chcemy jak najszybciej uruchomić system, najlepiej z początkiem wakacji.

Pojazdy, jakie mają być używane w naszym mieście nie mogą ważyć więcej, niż 20 kg. Każdy z nich będzie mieć co najmniej sześciobiegową tylną piastę, koła o średnicy między 26″ a 28″. Rowery mają być pomalowane „po olsztyńsku”: rama i kierownica – jasny szary; błotniki, korby pedałów oraz osłona łańcucha – ciemny szary; obręcze i kosz – limonka.

W skład systemu wejdzie też szereg innych elementów. To strona internetowa, która umożliwi m.in. zarejestrowanie się w systemie. Nie zabraknie także aplikacji mobilnej, dzięki której ma być możliwa lokalizacja rowerów i stacji parkowania, rezerwacja roweru albo wyznaczenia trasy do najbliższego pojazdu.

Podstawowe zamówienie dotyczy setki rowerów, które miałyby być umiejscowione w dziesięciu stacjach. Ich lokalizacje to:
* Oczapowskiego/Dybowskiego (Biblioteka Uniwersytecka);
* Prosta/Stare Miasto (przy Bibliotece)
* okolice Placu Konstytucji 3 Maja (przy węźle przesiadkowym)
* Piłsudskiego/Kościuszki
* Kapitańska (okolice pętli Plaża Miejska)
* Wilczyńskiego/Kanta/Boenigka
* Wańkowicza/Orłowicza
* Piłsudskiego (okolice Aquasfery)
* Plac Roosevelta
* Jagiellońska/Limanowskiego/Sybiraków

Otwarcie ofert w sprawie roweru miejskiego zaplanowano na 23 maja (środa). Chętnych na przebudowę płyty boiska mamy natomiast poznać niemal tydzień później – 29 maja (wtorek).

BRAK KOMENTARZY