Tablica upamiętni wybitnych artystów regionu

0
1048

Na jednym z budynków przy ul. Limanowskiego pojawi się tablica z nazwiskami artystów jako wyraz szacunku i podziękowania za twórczość. 

Zofia Hermanowicz, Jan Ilkiewicz, Mirosław Smerek, Bogdan Stefanów, Mieczysław Romańczuk i Eugeniusz Jankowski, to ich nazwiska zobaczymy na tablicy, która pojawi się na budynku przy ul. Limanowskiego 5.

– Lokalizacja nie jest przypadkowa –  mówi Justyna Banasiak BWA Galerii Sztuki. – W tym wyjątkowym miejscu artyści malarze posiadali pracownie artystyczne, w których tworzyli historię kultury Warmii i Mazur.

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej wybitnych artystów regionu odbędzie się w środę (15 listopada) o 12:00. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wernisaż wystawy prac  malarzy tworzących kulturę Olsztyna i regionu od lat 60. XX wieku. Na wystawie zobaczymy dzieła reprezentujące różne style malarskie, odmienne inspiracje, inne spojrzenie na poruszane tematy i ukazywane wartości.

–  Mimo wielu różnic, między pracami jest wspólny mianownik tj. miejsce, w którym powstały – dodaje Banasiak. – Widzowie będą mieli możliwość poznać klimat czasu i przestrzeni, w których tworzyli Zofia Hermanowicz, Jan Ilkiewicz, Mirosław Smerek, Bogdan Stefanów, Mieczysław Romańczuk i Eugeniusz Jankowski.

Prace prezentowane podczas wystawy pochodzą z kolekcji BWA, Muzeum Warmii i Mazur oraz kolekcji prywatnej. Wernisaż prac odbędzie się w środę 15 listopada (środa) 17:00 w siedzibie BWA Galeria Sztuki.

BRAK KOMENTARZY