Street Art Garden Party

0
1106

Sztuka, muzyka i zabawa, to hasła przewodnie imprezy podsumowującej konkurs na najciekawszą pracę street art’ową.

Po raz trzeci artyści uliczni zaprezentowali swój talent w przestrzeni miejskiej. Konkurs „Olsztyn Street Art Garden” miał zachęcić do tworzenia sztuki na ulicach Olsztyna.

– Nie narzucaliśmy żadnej konwencji  – mówi dyrektor Biura Promocji Urzędu Miasta, Krzysztof Otoliński. – Dzięki temu prace są bardzo zróżnicowane od  tradycyjnego graffiti i murali, po różnego rodzaju o rodzaju instalacje w przestrzeni miejskiej.

Konkursowe prace można było zgłaszać do 30 lipca. Wpłynęło 36 zgłoszeń, z czego 34 projekty uzyskały pozwolenie na realizację, a finalnie zrealizowano 26 z nich. Prace można podziwiać w różnych zakątkach Olsztyna, a przed nami podsumowanie konkursu i wyłonienie zwycięzców. Poznamy ich podczas imprezy Street Art Garden Party, która odbędzie się w piątek (8 września) o 17:00 na Starym Mieście (okolice Sceny Staromiejskiej). Organizatorzy zapowiadają moc atrakcji.

– Chwile po godzinie 17:00 zaczniemy od energetyzującego występu grupy Rave Dance Studio –  zachęcają do udziału przedstawiciele Olsztyn Street Art. – Zaraz po nim zaczniemy część oficjalną, podczas której ogłosimy zwycięzców tegorocznej edycji konkursu. Przyznana zostanie także nagroda specjalna od MPEC Dobra Energia Olsztyna. Później już tylko zabawa i przyjemności.

Dla najlepszych w konkursie przewidziano nagrody pieniężne: I miejsce – 3,5 tys. zł,  II miejsca – 2,5 tys. zł,  III miejsce  – 2 tys. zł.

BRAK KOMENTARZY