Prezydent Olsztyna przyznał nagrodę w dziedzinie muzyki

0
732

Prezydent Olsztyna wręczył wyróżnienie w dziedzinie sztuk muzycznych. Laureatem Nagrody im. Feliksa Nowowiejskiego został Piotr Sułkowski.

W piątek (1 grudnia), podczas koncertu symfonicznego w Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii wręczona została Nagroda Prezydenta Olsztyna im. Feliksa Nowowiejskiego w dziedzinie sztuk muzycznych. Wyróżnienie z rąk prezydenta miasta odebrał  Piotr Sułkowski, dyrektor naczelny i artystyczny Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii w Olsztynie.

Piotr Sułkowski – od 2011 roku dyrektor naczelny i artystyczny Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii w Olsztynie, nauczyciel akademicki w klasie dyrygentury, dr hab. prof. nadzw. Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Laureat m.in. Nagrody Prezydenta Olsztyna – Statuetki św. Jakuba (2012, wraz z orkiestrą Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii) za widowisko taneczno-muzyczne „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego; uhonorowany tytułem „Osobowość Warmii i Mazur” (2013), przyznanym przez Warmińsko-Mazurski Klub Biznesu za działalność artystyczną i popularyzowanie muzyki klasycznej wśród mieszkańców Warmii i Mazur oraz Laurem „Najlepszym z Najlepszych” (2014) – przyznanym prowadzonej przez niego Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej za sukcesy i osiągnięcia na skalę ogólnopolską i międzynarodową, promujące Warmię i Mazury w 2013 roku. Odznaczony medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2014) oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi (2016) – za wybitne zasługi w działalności na rzecz polskiej kultury i osiągnięcia w pracy artystycznej.

BRAK KOMENTARZY