OLSZTYN/DOBRE MIASTO: POLICYJNY POŚCIG ZA NIETRZEŹWYM KIEROWCĄ NA ZAKAZIE

0
931
policja

Nieodpowiedzialny kierowca, który ucieczką próbował uniknąć policyjnej kontroli, usłyszał trzy zarzuty. 23-letni mieszkaniec gminy Świątki mając orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, kierował autem w stanie nietrzeźwości i nie zatrzymał się do kontroli, mimo nadawanych przez policyjny radiowóz sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

W minioną niedzielę (13.05.2018) przed godz. 13:00 oficer dyżurny olsztyńskiej komendy otrzymał informację, że na terenie gminy Dobre Miasto, w okolicy Cerkiewnika, jedzie VW, którego kierowca może być pod wpływem alkoholu. Na miejsce natychmiast pojechał policyjny patrol z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście. Mundurowi dostrzegli wskazany samochód, w którym jechało trzech mężczyzn. Kierowca auta, pomimo nadawanych przez policyjny radiowóz sygnałów dźwiękowych i świetlnych, nie zatrzymywał się do kontroli drogowej. W związku z tym mundurowi podjęli trwający kilka minut pościg. Z relacji policjantów wynika, że pasażerowie znajdujący się w pojeździe odwracali się w ich kierunku, a kierowca VW gwałtownie przyspieszał, zwalniał i zajeżdżał drogę podczas próby jego wyprzedzenia. Ostatecznie funkcjonariusze uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę i zatrzymali go na terenie leśnym.

Kierowca nie chciał wysiąść z samochodu, był agresywny i próbował odjechać omijając radiowóz i interweniującego policjanta. Następnie zjechał na prawe pobocze uderzając w ogrodzenie najpierw jednej posesji, a po chwili kolejnej – po przeciwnej stronie drogi. Funkcjonariusze obezwładnili bardzo agresywnego kierowcę, od którego wyczuwalny była silny zapach alkoholu. Za kierownicą siedział 23-letni mieszkaniec gminy Świątki. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. W trakcie sprawdzania w policyjnym systemie, okazało się, że młodzieniec ma aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Nieodpowiedzialny kierowca spędził noc w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu do kontroli oraz kierowania mimo orzeczonego zakazu sądu. Zgodnie z kodeksem karnym za powyższe przestępstwa mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(ik/tm)

BRAK KOMENTARZY