Olsztyn ma najlepiej oświetlone inwestycje w kraju

0
632

Podczas uroczystej gali w Warszawie (31.01) prezydent Piotr Grzymowicz odebrał laur w konkursie na „Najlepiej oświetloną gminę i miasto 2017 roku”. 

To już kolejna nagroda w tym konkursie i cieszę się, że cały czas jesteśmy na oświetleniowym topie kraju  – mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. – Nie mniej jednak najważniejsze, że inteligentne, efektywne i efektowne oświetlenie pojawiło się w wielu miejscach naszego miasta i będzie nam służyć przez wiele lat. 

Stolica Warmii i Mazur została nagrodzona za szereg nowych zadań. Docenione zostało nowoczesne oświetlenie, jakie pojawiło się m.in. przy przebudowie parkingu przy Centrum Handlowym Manhattan, remoncie i przebudowie terenów zielonych u zbiegu ulic Jagiellońskiej i Poprzecznej (Górka Jasia), przy przebudowie ul. Pieniężnego przy budowie plant miejskich, budowie ścieżki pieszej pomiędzy zapleczem sklepu Auchan a osiedlem Brzeziny, przy rewitalizacji Parku Jakubowo, a także podczas Warmińskiego Jarmarku Świątecznego. Komisja wzięła pod uwagę różnorodność i kompleksowość inwestycji, obejmujących swym zakresem zarówno oświetlenie uliczne jak i oświetlenie terenów publicznych oraz rekreacyjnych. Podkreślała efekty uzyskane dzięki zastosowaniu nowoczesnych opraw LED-owych przyłączonych do ogólnomiejskiego systemu sterowania oświetleniem.

Olsztyn był laureatem tego konkursu za 2015 rok. Wówczas doceniono prace związane z oświetleniem wykonanym przy inwestycji tramwajowej oraz nad jez. Ukiel. Tegoroczna edycja plebiscytu była 19. w historii.

BRAK KOMENTARZY