OLSZTYN: KIERUJĄCA MERCEDESEM STRACIŁA PRAWO JAZDY ZA POTRĄCENIE MĘŻCZYZNY NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH

0
829
policja

Policjanci wyjaśniali okoliczności groźnie wyglądającego potrącenia mężczyzny, do którego doszło na przejściu dla pieszych, przy ul. Wojska Polskiego. Jak się okazało, kobieta kierująca mercedesem nie zauważyła przechodzącego po pasach mieszkańca Olsztyna. Pieszy został przewieziony do szpitala – mimo groźnie wyglądającego zdarzenia, skończyło się to dla niego niegroźnymi obrażeniami. 

Wczoraj (06.12.2017r.) olsztyńscy policjanci wyjaśniali okoliczności groźnie wyglądającego potrącenia mężczyzny przechodzącego po pasach przez jezdnię. Do zdarzenia doszło przed godz. 19 00, na ul. Wojska Polskiego. Jak się okazało, jadąca tą ulicą 54-letnia kobieta na wysokości ul. Żeromskiego nie ustąpiła pierwszeństwa mieszkańcowi Olsztyna, który przechodził przez jezdnię w wyznaczonym do tego miejscu. 45-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala. Mimo, że zdarzenie wyglądało groźnie, pieszy nie doznał poważnych obrażeń.

Kierująca mercedesem kobieta straciła prawo jazdy. Za swój brak ostrożności odpowie jeszcze przed sądem.

Aura za oknem od dłuższego czasu nie sprzyja zarówno kierującym jak i pieszym. Bardzo szybko zapadający zmrok oraz opady atmosferyczne znacznie ograniczają widoczność. Po raz kolejny Policja apeluje do kierowców, aby przed każdym przejściem dla pieszych zdjęli nogę z gazu i wyostrzyli swoją uwagę.

BRAK KOMENTARZY