OLSZTYN / DYWITY: ODPOWIE ZA KRADZIEŻ CZYTNIKA SŁUŻĄCEGO DO SPRAWDZANIA KART MAGNETYCZNYCH

0
297
policja

Kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności może grozić 39-letniemu mężczyźnie, który dla żartu w jednym z autobusów komunikacji miejskiej ukradł kontrolerowi biletów urządzenie służące do sprawdzania kart magnetycznych. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring autobusu, dzięki któremu policjanci ustalili i dotarli do sprawcy kradzieży.

Policjanci z Posterunku Policji w Dywitach prowadzili postępowanie przygotowawcze dotyczące kradzieży urządzenia służącego do sprawdzania kart magnetycznych. Czytnik kart o wartości 2600 zł był na wyposażeniu kontrolera biletów w autobusach komunikacji miejskiej.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego m.in. zapisu z kamer monitoringu, funkcjonariusze ustalili sprawcę kradzieży urządzenia. Był nim 39-latek. Podczas przesłuchania, mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu kradzieży. Skorzystał z przysługującego mu prawa i odmówił składania wyjaśnień. W toku prowadzonych czynności, policjanci ustalili, że mężczyzna potraktował swoje zachowanie jako żart, a po dokonaniu kradzieży, skradziony przedmiot wyrzucił do śmietnika.

Niestety nie udało się odzyskać skradzionego urządzeni, w związku z czym 39-latek będzie zobligowany do pokrycia strat z własnej kieszeni. Zgodnie z kodeksem karnym, sprawcy kradzieży może również grozić kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

(rp/rj)

BRAK KOMENTARZY