Oficjalnie otwarto nową Szkołę Podstawową w Bartągu

0
1128

8 lutego nastąpiło oficjalne otwarcie Szkoły Podstawowej w Bartągu.  Szkoła  jest filią Szkoły Podstawowej w Rusi. Dzieci po feriach zimowych rozpoczęły naukę w nowej szkole.

W 2016 roku Gmina Stawiguda rozpoczęła w Bartągu budowę obiektu, który stał się filią Szkoły Podstawowej w Rusi. W tym momencie zakończył się pierwszy etap budowy tej szkoły. Docelowo obejmie 12 oddziałów. W kolejnym etapie ma powstać następnych 12 oddziałów, a także sala gimnastyczna.

Możliwość budowy tej jednostki oświatowej przyczyni się do dalszego rozwoju terenów w miejscowości Bartąg. Oczekiwania na tą szkołę, były od wielu lat, ponieważ gmina dynamicznie się rozwija i przybywa w niej mieszkańców. Wszystkie dzieci z tego obszaru chodziły do szkoły podstawowej w Rusi, która stała się za małym obiektem, aby pomieścić tyle dzieci. Ja jestem bardzo zadowolona, że udało nam się wybudować tą nową szkołę. Jestem pod wrażeniem całego obiektu, sal, których tu powstały i cieszę, że nasi młodzi mieszkańcy będą mieli takie wspaniałe warunki do nauki – powiedziała wójt gminy Stawiguda Irena Derdoń.

Warto dodać, że cały koszt inwestycji wyniósł blisko 8 milionów złotych, z czego 2 miliony, to środki z budżetu państwa, a także z dofinansowań płynących z Urzędu Marszałkowskiego. Natomiast pozostała część pochodziła z budżetu gminy Stawiguda.

Niezwykle zadowoleni z nowego obiektu są również nauczyciele– Szkoła jest przepiękna, posiada piękne sale, powolutku spełniają się także nasze marzenia odnośnie wyposażenia szkoły. Wszyscy jesteśmy zadowoleni, a co najważniejsze dzieci po przyjściu do nowej szkoły są uśmiechnięte i szczęśliwe- powiedziała Agata Mikołajek nauczycielka nauczania zintegrowanego w Szkole w Rusi, obecnie filia w Bartągu.

Agnieszka Dziemianowicz zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej w Rusi, uważa, że na nowym obiekcie zyskają przede wszystkim uczniowie- Do tej pory w szkole w Rusi było 365 uczniów i pracowaliśmy na dwie zmiany. Teraz dzięki nowej placówce możemy funkcjonować normalnie i uczyć dzieci w godnych warunkach. Obecnie otwartych mamy 9 oddziałów, a docelowo otwartych będzie 12 oddziałów, w których uczyć się będzie około 220 uczniów.

Uroczystość otwarcia szkoły w Bartągu została podzielona na dwie części. W pierwszej oficjalnej, wójt gminy Stawiguda, Irena Derdoń, dziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że szkoła powstała. Podziękowania, dla Pani wójt, jak i dyrekcji szkoły złożyli również przedstawiciele rodziców, jak i same dzieci. Druga część była częścią artystyczną. Uczniowie tańczyli m.in. poloneza, przedstawili skecz kabaretowy, a także wspólnie zaśpiewali piosenkę, która powstała specjalnie z okazji otwarcia szkoły.

Fotorelacja:

BRAK KOMENTARZY