Niezwykłe fotografie w Aquasferze

0
100

Do Olsztyna zawitała wyjątkowa wystawa zatytułowana „Pragnę Zwyciężać”. Fotografie sportowców Olimpiad Specjalnych można będzie oglądać w holu pływalni do końca czerwca.

Na zdjęciach uwiecznione zostały zmagania polskich sportowców na Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Austrii, które odbyły się w marcu 2017 roku. Autorem fotografii jest Adam Nurkiewicz, który jest oficjalnym fotografem Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Na stałe współpracuje z Polskim Komitetem Olimpijskim.

Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Austria 2017 to największe sportowe i społeczne wydarzenie roku 2017. W zawodach startowało ponad 2,7 tys. zawodników z niepełnosprawnością intelektualną ze 106 państw. Polska Reprezentacja Olimpiad Specjalnych na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Austrii  liczyła  62 osoby, w tym 46 zawodników, którzy od 18 do 24 marca startowali w pięciu dyscyplinach zimowych: narciarstwie alpejskim, biegowym, łyżwiarstwie szybkim, biegu na rakietach śnieżnych oraz hokeju halowym.

BRAK KOMENTARZY