Niedzielne Poczytajki

0
742

Dyrekcja Olsztyńskiego Teatru Lalek serdecznie zaprasza na nowy cykl „Niedzielne Poczytajki”, który rozpocznie się w najbliższą niedzielę.

Poczytajki są efektem pracy 5 dramaturgów francuskojęzycznych, którzy pracowali nad swoimi tekstami wiosną 2017r. w Olsztynie. Na „Niedzielne Poczytajki” przygotowane we współpracy z poznańskim wydawnictwem DramEdition organizatorzy zapraszają w pięciu odsłonach, pierwsza w najbliższą niedzielę kolejne raz w miesiącu do maja 2018r. Jeden z tekstów będzie miał szansę na realizację na deskach OTL!

Pierwszym z nich będzie:

“A na początku była ryczka” Laurent Van Wetter

Podczas pierwszej Niedzielnej Poczytajki uczestnicy posłuchają jak powstał teatr, ale nie będzie to nudna kronika wydarzeń. Dowiedzą się kto sprawił, że jest światło, dźwięki, fotele i krzesła. Autor, Laurent Van Wetter, zaprasza do podglądania tworzenia teatralnego świata od samego początku aż po dzień dzisiejszy. Opowieść nieco na przekór swej biblijnej naturze pełna jest błyskotliwego humoru, nie zabraknie tutaj piosenek i zwrotów akcji.

Opieka reżyserska: Karolina Maciejaszek
Tłumaczenie: Jan Nowak

Tekst powstał specjalnie dla Małych Widzów Olsztyńskiego Teatru Lalek w ramach wiosennej rezydencji pisarzy francuskojęzycznych.

21 stycznia2018 o godzinie12:30

Wydarzenie bezpłatne, wejściówki do odebrania w BOW oraz w Kasie Teatru

BRAK KOMENTARZY