Lidzbark Warmiński: Oszuści podający się za krewnych, próbują wyłudzić pieniądze

0
1090
policja

Na terenie powiatu lidzbarskiego od kilku dni aktywnie działają oszuści podający się za krewnych. Osoby dzwonią do starszych osób i podszywając się pod ich wnuczków czy synów próbują wyłudzić pieniądze. Tylko wczoraj policjanci odebrali aż 4 takie zgłoszenia. Na szczęście wszyscy niedoszli pokrzywdzeni wykazali się czujnością, powiadamiając za każdym razem lidzbarską policję.

W pierwszym przypadku do 79-letniej mieszkanki miasta zadzwonił mężczyzna, który zachrypniętym głosem przedstawił się jako syn kobiety. W dalszej części rozmowy mężczyzna zaczął tłumaczyć, że wrócił ze szpitala i był na komisariacie. Czujna mieszkanka miasta natychmiast przerwała połączenie. Kobieta natychmiast powiadomiła o zdarzeniu policjantów. Jak się okazało starsza pani podobną sytuację miała już około 2 lat temu.

Chwilę po tym zdarzeniu do lidzbarskiej komendy zgłosił się mieszkaniec miasta, który powiadomił, że do jego 79-letniej matki zadzwonił mężczyzna, podający się za jej syna i ochrypniętym głosem poinformował, że spowodował wypadek komunikacyjny, w którym potrącił 3 kobiety. Tłumaczył swojej rozmówczyni, że w chwili obecnej jest na komisariacie i by uniknąć odpowiedzialności za to zdarzenie potrzebne są mu pieniądze. Rezolutna seniorka nie dała się zwieść przedstawionej wersji i zdecydowanym głosem poinformowała rzekomego syna, aby zadzwonił do swoich dzieci, bo ona nie ma pieniędzy i mu ich nie da. Po czym 79-latka przerwała rozmowę.

Podobne zdarzenia miały miejsce również w Ornecie, gdzie oszuści podszywający się pod wnuków zadzwonili do dwóch 85-latek. W obu przypadkach kobiety zorientowały się, że nie rozmawiają z prawdziwymi członkami rodziny i odkładały słuchawkę.

W podanych przypadkach mieszkanki powiatu nie dały się nabrać na fałszywych wnuczków czy synów. Były czujne i ostrożne. Po skończonej rozmowie telefonicznej kontaktowały się z członkami rodziny albo bezpośrednio informowały policję.

BRAK KOMENTARZY