Kukiz’15 odkrywa coraz więcej kart, przed wyborami samorządowymi

0
1322
Poseł Andrzej Maciejewski

Poseł Andrzej Maciejewski zorganizował konferencję prasową, na której poinformował o przygotowaniach Kukiz’15 do wyborów samorządowych.

– W ostatni czwartek Paweł Kukiz wydał oficjalne pełnomocnictwa do wyborów samorządowych. Jako Poseł otrzymałem dwa pełnomocnictwa. Zostałem m.in. członkiem rady ds. wyborów samorządowych. Jest to rada przy Pawle Kukizie, która liczy 15 osób – powiedział Poseł Andrzej Maciejewski.

Rada ta nadzoruje pracę pełnomocników wojewódzkich, akceptuje kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich, odpowiada za skład list wyborczych do sejmików, zatwierdza program wyborczy oraz wyraża zgodę na zawieranie koalicji w miastach powyżej 50 tysięcy mieszkańców.

Poseł Andrzej Maciejewski, otrzymał również pełnomocnictwo na koordynowanie wyborów samorządowych na terenie Warmii i Mazur. Jako pełnomocnik będzie zatwierdzał listy wyborcze do rad gmin i powiatów, a także propozycje list wyborczych do sejmików wojewódzkich. Poseł Maciejewski będzie również akceptował kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, z wyjątkiem miasta wojewódzkiego.

– Na tym etapie nie interesują nas koalicje z PSL, PO i Nowoczesną. Do sejmików wystartujemy pod szyldem Kukiz’15. Będziemy mieć na pewno kandydata na prezydenta Olsztyna, a jak z innymi miastami, to jeszcze zobaczymy. Natomiast na pewno będą zakładane lokalne koalicje – dodaje Poseł Maciejewski.

Jeżeli chodzi o kandydata na prezydenta Olsztyna, to Poseł wspomniał o tym, że słyszał już o dwóch nazwiskach, ale będzie można je ujawnić dopiero kiedy zostaną zatwierdzone przez radę i Pawła Kukiza.

Jeżeli mowa o JOW-ach, to Kukiz’15 oferuje franczyzę polityczną- Po to walczyliśmy o JOW-y, żeby mieszkańcy mogli działać, a my oferujemy im franczyzę polityczną. Jeżeli ktoś kandyduje na wójta czy radnego w okręgu jednomandatowym, ma możliwość wystąpić o logo Kukiz’15. Jedynym warunkiem jest akceptacja naszego kodeksu samorządowego. Oczywiście musi to być merytoryczna kandydatura z etyczną postawą – powiedział Poseł Andrzej Maciejewski.

Fotorelacja:

 

BRAK KOMENTARZY