Konkurs na realizację zadań w zakresie kultury

0
565

480 tys. zł na organizację przedsięwzięć kulturalnych skierowanych do mieszkańców Olsztyna. Ruszył nabór wniosków w konkursie dla organizacji pozarządowych. 

Co roku miasto przeznacza pulę pieniędzy na realizację zadań z zakresu kultury, które realizują wyłonione w konkursie organizacje pozarządowe. W tym roku pieniądze przeznaczone będą na organizację ważnych wydarzeń kulturalnych (180 tys. zł), edukację mieszkańców Olsztyna w różnych dziedzinach kultury, w szczególności związanych z plastyką, muzyką, literaturą i teatrem (180 tys. zł), promowanie lokalnej twórczości i debiutów artystycznych (50 tys. zł), popularyzację różnorodności kulturowej Olsztyna (40 tys. zł). Tegoroczną nowością będą wydarzenia związane z popularyzacją sztuki współczesnej oraz sztuki street art., na które miasto przeznaczyło 30 tys. zł. Wprowadzono również nowe kryterium. W związku z obchodzonym w tym roku jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, dodatkowo punktowane będą przedsięwzięcia promujące tę rocznicę.

Konkurs jest skierowany do organizacji pozarządowych, które muszą spełnić kilka warunków – wśród wymagań jest posiadanie min. 10-proc. wkładu własnego oraz zrealizowanie zadania do końca bieżącego roku. Nabór wniosków już się rozpoczął i potrwa do 21 lutego.

BRAK KOMENTARZY