Komunikacja w Święto Niepodległości

0
1130

W związku z wojewódzkimi obchodami Święta Niepodległości wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu oraz w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

W sobotę (11 listopada) świętować będziemy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  W związku z zaplanowanymi na ten dzień obchodami niektóre z ulic zostaną zamknięte dla ruchu. Utrudnienia obejmą ulice Staszica – Stare Miasto – Staromiejską – 11 Listopada – Piłsudskiego – Głowackiego – plac Solidarności, którymi przemaszeruje kompania honorowa oraz mieszkańcy Olsztyna. Korowód będzie przemierzał ulice około południa. Wymienione wyżej ulice oraz pl. Solidarności będą zamknięte od 11:00 do 14:00.

Utrudnienia w ruchu mogą wystąpić również na ul. Obiegowej, gdzie będą zaparkowane pojazdy wojskowe biorące udział w paradzie. Ograniczenia mogą wystąpić miedzy 12:00 a 14:30.

Zmiany w organizacji ruchu pojawią się także na ulicy Sielskiej, w związku z  I Olsztyńskim Biegiem Niepodległości. Na czas trwania imprezy, tj. od 8:30 do 14:00 wyłączone z ruchu zostaną obydwa pasy jezdni ul. Sielskiej w kierunku osiedla Dajtki (na odcinku od skrzyżowania z al. Schumana do wjazdu na teren Hotelu Omega) oraz obydwa pasy jezdni al. Schumana w kierunku ul. Sielskiej na całym jej odcinku.

W związku ze zmianami w organizacji ruchu nastąpią zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. W czasie trwania uroczystości mogą wystąpić odstępstwa od rozkładu jazdy autobusów przejeżdżających w okolicy miejsca obchodów. Część tras zostanie zmieniona, w tym również trasa tramwaju linii nr 1. Szczegóły dotyczące zmian w komunikacji tutaj.

BRAK KOMENTARZY