Kolejne tereny nad Łyną wypięknieją

0
330

Przetargi na prace w Zakolu Łyny rozstrzygnięte. To oznacza, że jeszcze w tym roku bardziej przyjazny mieszkańcom stanie się obszar przy Parku Centralnym – między ul. Knosały a rzeką.

Inwestycje będą związane z rewitalizacją dawnej zajezdni trolejbusowej, która sąsiaduje z tartakiem Raphaelsohnów oraz zagospodarowania terenu otaczającego obiekty. Dzięki temu odnowiony zostanie kolejny śródmiejski obszar.

Nie mam wątpliwości, że dzięki tym zadaniom otworzymy na mieszkańców i turystów kolejną część Olsztyna – mówi prezydent Piotr Grzymowicz. – Sfinalizowanie tych postępowań było możliwe, dzięki oszczędnościom, jakie pojawiły się po rozliczeniu ubiegłorocznego budżetu.

Jednym z ważniejszych efektów prac będzie przywrócenie do życia dawnej zajezdni trolejbusowy. Zostanie odtworzony pierwotny kształt budynku. Wśród najważniejszych prac są: wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, wymiana stolarki drzwiowej i okiennej, wentylacji, wymiana wszelkich sieci i przyłączy. Po zakończeniu prac obiekt będzie służyć podlegającemu Miejskiemu Ośrodkowi Kultury Muzeum Nowoczesności.

Charakter zmieni też teren wokół zajezdni i tartaku. Powstaną nowe drogi, chodniki i nowoczesne oświetlenie. Nie zabraknie zieleni i elementów małej architektury. Charakteru placowi nada fontanna.

Adaptacja zajezdni przy ul. Knosały na potrzeby Muzeum Nowoczesności ma kosztować 2,64 mln złotych, natomiast prace związane z podniesieniem estetyki i atrakcyjności pobliskiego terenu, to nieco ponad 6 mln złotych. Inwestycje mają potrwać do końca października.

BRAK KOMENTARZY