Kapituła Nagrody Wzorowa Gmina Wzorowa Firma wyłoniła zwycięzców

0
2767

Zakończenie I edycji Konkursu „Wzorowa Gmina” „Wzorowa Firma” w formule uroczystej gali miało miejsce w olsztyńskim Hotelu Omega w czwartkowe(17.03) popołudnie. Ogólnopolski Konkurs otrzymał patronat Wojewody Warmińsko-Mazurskiego i Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Wśród wyróżnionych znalazły się samorządy i firmy z naszego regionu.

Konkurs przeprowadzony był w kilkunastu kategoriach. Nagrodzeni otrzymywali statuetkę  wraz z dyplomem, którą wręczał marszałek Gustaw Marek Brzezin i przewodniczący Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich burmistrz Dobrego Miasta Stanisław Trzaskowski. Oprawę muzyczną przygotowała Młodzieżowa Orkiestra Huty Szkła Tadeusza Wrześniaka ze Staszowa, która w swoim repertuarze ma miedzy innymi światowe standardy muzyki pop. Całość poprowadził dyrektor wydawnictwa Europa Press Media, były dziennikarz TVP Olsztyn, Artur Świtoń.  Kapituła Nagrody  Wzorowa Gmina wyróżniła między innymi w poszczególnych kategoriach:

Ekologia – Gminę Purda

Gospodarka- Gminę Orneta

Kultura – Gminę Miejska Lidzbark Warmiński

Przedsiębiorczość –Gminę Górowo Iławeckie

Służba Zdrowia i Opieka Społeczna- Gminę Olsztynek

Wzorowy Samorządowiec- Stanisław Trzaskowski Burmistrz Dobrego Miasta.

Za Wzorowe Firmy uznano kilka firm z regionu m.in. Termy Warmińskie w Kategorii Turystyka, Tradycyjną Wędzarnię Warmińską  w Kategorii Lidera Hodowli i Przetwórstwa Ryb, Miejski Szpital Zespolony im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie  za Lidera Usług Medycznych jako Najlepszy Szpital Warmii i Mazur oraz Operatora Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury Sp. z o.o. Warmia i Mazury jako Lidera Transportu posiadającego Najlepszy Obiekt do Obsługi Pasażerów.

Wybrane wystąpienia nagrodzonych:

BRAK KOMENTARZY