Igrzyska Olimpijskie motywem przewodnim ferii w Muzeum Sportu

0
771
Foto – w 2017 r. podczas ferii Muzeum Sportu odwiedziło 12 grup zorganizowanych (255 osób) oraz 22 indywidualnych turystów. (arch. Muzeum Sportu)

Z myślą o młodych mieszkańcach naszego regionu Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie proponuje godzinne zajęcia „Ferie w Muzeum Sportu”, które będą odbywały się w dniach od 22 stycznia do 4 lutego 2018 r. w godzinach 9.00-14.00.

Ich celem jest zapoznanie młodzieży z piękną ideą olimpiad, historią Igrzysk Olimpijskich, zarówno letnich jak i zimowych, poznanie warmińsko-mazurskich olimpijczyków oraz pamiątek związanych z ich sukcesami. Rok 2018 to przede wszystkim XXIII. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongchangu w Korei Południowej, XXI. finały Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, które odbędą się w Rosji oraz Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn (Bułgaria, Włochy), gdzie Polacy bronić będą mistrzowskiego tytułu. Podczas spotkań w muzeum, młodzież będzie miała okazję bliżej poznać historię, regulaminy i zasady rozgrywek w/w mistrzostw.

Dodatkową atrakcją zajęć będą konkursy plastyczne i historyczne o tematyce sportowej. Za najciekawsze prace przewidziane są symboliczne upominki oraz nagrody – niespodzianki.
Uczestnikom spotkań zostaną zaprezentowane filmy o tematyce sportowej, które nadesłali uczestnicy czterech edycji konkursu multimedialnego „Sportowcy Warmii i Mazur”, a także nowe eksponaty, o które wzbogaciło się muzeum w ubiegłym roku.

Zorganizowane grupy powinny anonsować swoje przybycie na kilka dni wcześniej, kontaktując się z placówką telefonicznie pod numerami:(89) 5331747 lub 519566849, 601741937. Osoby indywidualne również mogą zwiedzać muzeum.

BRAK KOMENTARZY