GOŁDAP: ZNANI SPRAWCY KRADZIEŻY Z BRANŻY AGD, PRZERZUCILI SIĘ NA BRANŻĘ REMONTOWO – BUDOWLANĄ

0
213

Gołdapscy policjanci zatrzymali złodziei sklepowych. Ostatnim razem łupem sprawców padło 7 patelni oraz szachy tym razem panowie „przerzucili” swoje zainteresowania na branżę remontowo – budowlaną … zainteresowali się wiertarkami.

Wczoraj (17.05.18r) właściciel jednego z gołdapskich sklepów poinformował oficera dyżurnego, że zatrzymał w sklepie dwóch mężczyzn, którzy usiłowali ukraść towar ze sklepu. Na miejscu okazało się, że sprawcami kradzieży są znani policji 22 i 30 letni mieszkańcy Gołdapi. Mężczyźni byli już wcześniej zatrzymywani za przestępstwa przeciwko mieniu m.in. kradzież patelni i szachów. Tym razem panowie przerzucili swoje „zainteresowania” na branżę remontowo- budowlaną. Złodzieje w ciągu dwóch dni wynieśli ze sklepu 2 wiertarki o łącznej wartości ponad 700 złotych. Zgodnie z powiedzeniem do trzech razy sztuka … za trzecim razem zostali zatrzymani przez właściciela sklepu na gorącym uczynku – z wiertarką pod kurtką. Złodzieje narzędzia zastawiali w lombardzie i jak tłumaczyli, kradzieży dokonywali tylko gdy kończyły się im pieniądze które przeznaczali na alkohol, papierosy i kebab.

Za przestępstwo kradzieży grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni mieli już w swojej kartotece podobne przestępstwa i działali w warunkach recydywy. Grozi im nawet do 7 i pół roku pozbawienia wolności.

ma/kw

BRAK KOMENTARZY