Gminna Rada Biznesu w gminie Stawiguda

0
881

W Tomaszkowie na „Przystani między deskami” odbyło się spotkanie w ramach Gminnej Rady Biznesu, która działa na terenie gminy Stawiguda. Tematem spotkania była współpraca samorządu z przedsiębiorcami i inwestorami oraz możliwości inwestowania w gminie Stawiguda.

Rada Biznesu jest bardzo ważna, ponieważ w trakcie spotkań rozwiązujemy problemy z jakimi borykają się nasi przedsiębiorcy. W tym roku jest to pierwsze spotkanie, ale ogólnie takie spotkania odbywają się raz w miesiącu. Jeżeli Gminna Rada Biznesu uznaje, że nie trzeba takiej cykliczności, wówczas spotkania odbywają się tak często, jak jest na nie zapotrzebowanie. Rada Biznesu pomaga zarówno w mojej pracy, ale także jest niezwykle pomocna przedsiębiorcom – powiedziała Irena Derdoń, wójt gminy Stawiguda.

Na początku spotkania miały miejsce wystąpienia prelegentów. Tutaj głos zabrali: Mirosław Odziemczyk, pełnomocnik w Departamencie Rozwoju Gospodarczego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A., Barbara Tuńska ekspert pro-biz w Departamencie Koordynacji Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a także Przemysław Mączewski, doradca ds. pozyskiwania gruntów z firmy Panattoni Development.

W panelu dyskusyjnym głos zabrali zarówno sami przedsiębiorcy, jak i przedstawiciele innych gmin. Przedsiębiorcy jednym głosem podkreślali, że współpraca pomiędzy władzami gminy Stawiguda, a nimi jest na bardzo wysokim poziomie. Wspominali również, że władze gminy, na czele z  wójt zawsze służą pomocą, a większość problemów, z którymi mogliby się przedsiębiorcy zmagać, jest szybko rozwiązywana.

Wójt gminy Stawiguda, Irena Derdoń, jest zadowolona z takiej oceny biznesu- Jest to dla mnie satysfakcja, ponieważ zawsze chciałam dążyć do tego, aby ta współpraca z przedsiębiorcami była coraz lepsza. Współpraca też wpływa na to, czy dany przedsiębiorca, który stacjonuje na terenie gminy Stawiguda, podejmie decyzję o rozbudowie swojej działalności, czy też o tym, żeby przenieść się w inne miejsce. Muszę jednak przyznać, że dzięki temu, że mamy taki dobry kontakt z przedsiębiorcami, to oni często decydują się pozostać na terenie naszej gminy i tutaj powiększać swoją działalność.

Oczywiście podczas spotkania nie zabrakło dyskusji o problemach z jakimi muszą na codzień zmagać się przedsiębiorcy, ale także o tym, jakie nowe wyzwania przed nimi stoją.

Fotorelacja

BRAK KOMENTARZY