Gmina Stawiguda wsparła Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

0
1218

Gmina Stawiguda, po raz kolejny włączyła się w organizację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem imprezy związane z WOŚP zorganizowane zostały w czterech miejscowościach w gminie Stawiguda.

– Rozpoczęliśmy akcje gminne z orkiestrą na początku XXI wieku. Na ulicach w całej gminie chodzi 40 wolontariuszy. Co roku bijemy rekordy, w zeszłym roku zebraliśmy około 27 tysięcy, a tym roku myślimy, że 30 tysięcy uda nam się przekroczyćpowiedział Witold Lubowiecki,dyrektor GOK w Stawigudzie,  szef sztabu orkiestry w gminie Stawiguda.

W Stawigudzie w hali sportowej mieszkańcy spotykali się, aby Pomóc Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Odbywały się tam liczne występy m.in. wystąpił zespół „Kosejder”, a także miały miejsce licytacje, z których pieniądze powędrowały na WOŚP- Mamy obrazy Łukasza Zedlewskiego, jest to nasz wychowanek, obecnie już po studiach artystycznych w Warszawie. Mamy również prace Pań, które uczestniczą w zajęciach koła malarskiego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie. Mamy kosze, karmnik, rzeźby i mnóstwo innych przedmiotów. Jest co licytować i na pewno każdy może znaleźć coś dla siebie – dodał szef sztabu WOŚP w gminie Stawiguda.

Jak już wcześniej wspomniano w całej gminie Stawiguda odbywały się imprezy zamknięte. Oprócz tej w hali sportowej w Stawigudzie, były także imprezy w świetlicach w Bartągu, Rusi i Tomaszkowie. We wszystkich tych miejscach odbyły się licytacje gadżetów WOŚP, ale także i innych niezwykle ciekawych rzeczy. Oczywiście były także występy artystyczne. W Rusi wystąpił m.in. zespół „Baby Ruśkie + 2Promile”, a w Bartągu odbyło się „Warmińskie Kolędowanie” w wykonaniu rodziców, dzieci z Przedszkola Bartąg.

Gmina jak co roku włącza się w organizację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku odbywają się one w czterech miejscach; Stawiguda, Tomaszkowo, Bartąg i Ruś. Widać, że mieszkańcy naszej gminy chcą pomagać i to nie tylko przy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, ale oprócz tego również, jeżeli jest taka możliwość, czy potrzeba, to  wspierają inne inicjatywy, dzięki którym mogą pomóc innym ludziom dodała wójt gminy Stawiguda, Irena Derdoń.

Fotorelacja:

 

BRAK KOMENTARZY