ELIMINACJE POWIATOWE XXIII WOJEWÓDZKIEJ OLIMPIADY WIEDZY O OBRONIE CYWILNEJ

0
646
Fot. Starostwo Powiatowe w Bartoszycach

W dniu 20.02.2018 r. w Starostwie Powiatowym w Bartoszycach odbyły się eliminacje powiatowe XXIII Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej. W eliminacjach uczestniczyły trzy dwuosobowe drużyny reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne powiatu bartoszyckiego.

Celem Olimpiady jest popularyzowanie problematyki obrony cywilnej, przygotowanie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych do racjonalnych zachowań w obliczu zagrożeń cywilizacyjnych, a także kształtowanie nawyków i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach oraz propagowanie bezpieczeństwa publicznego i znajomości przepisów ruchu drogowego.

Turniej przebiegał dwuetapowo. Pierwsza część – teoretyczna – polegała na rozwiązaniu pisemnego testu wiedzy, w której każdy z uczestników odpowiadał na 50 pytań z zakresu obrony cywilnej, pierwszej pomocy, bezpieczeństwa, sposobów postępowania w sytuacjach kryzysowych, ochrony przeciwpożarowej oraz systemu obronności RP. Następnie drużyny uczestniczyły w części teoretyczno-praktycznej polegającej na odpowiadaniu na pytania otwarte oraz udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej w specjalnie zaaranżowanych scenkach.

Eliminacje powiatowe wygrały uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. E. Orzeszkowej w BartoszycachWeronika Stapel i Karolina Zakaszewska.

BRAK KOMENTARZY