BWA o współczesnej sztuce

0
220

Oryginalne, popołudniowe wykłady wracają do BWA Galerii Sztuki w Olsztynie.  To propozycja kierowana głównie do dzieci i młodzieży, ale starsi mieszkańcy też nie będą się nudzić.

Kolejne spotkanie poświęcone sztuce współczesnej odbędzie się w placówce przy al. Piłsudskiego 38 już w czwartek (17 maja) o 17:30. Prelekcje dotyczą najważniejszych i najciekawszych tendencji w tej dziedzinie.

– W przystępny sposób postaramy się przybliżyć słuchaczom problemy sztuki, która czasem może wydawać się trudna i niezrozumiała – tłumaczą organizatorzy z BWA w Olsztynie. – W nowej odsłonie spotkań współpracujemy z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Najbliższe spotkanie będzie poświęcone filmowi. „Warsztat Formy Filmowej. Co pozostało?” – tak zatytułowany wykład poprowadzi Janusz Połom.

Prelegent jest operatorem filmowym, fotografem, reżyserem. To Absolwent Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej oraz Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Wykładowca, a w latach 1981-1985 dziekan Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej tejże uczelni.

BRAK KOMENTARZY